Frequently Asked Question
A salgó rendszer üzemeltetésével alapvetően a Schönherzes kollégisták, VIK-esek saját eszközeinek hosztolására, azokon saját hobbi projektjeik támogatására, valamint tanulmányi célok, projekt tárgyakhoz szükséges rendszerek támogatására, és általánosan a szakmai fejlődés támogatása a cél.
A szerverhoszting szolgáltatásunk igénybevételéhez félévente egy előre meghirdetett időpontig pályázatot kell benyújtani.
Érvényes pályázat leadásához
A pályázati kiírásban szereplő linken a formot ki kell tölteni
A pályázatot az aktuális időszakra (őszi, tavaszi vagy nyári) kollégiumi elhelyezést kapott személy nyújthatja be.
A pályázatban fel kell tüntetni minden esetben a pályázatot benyújtó kollégista adatait (név, e-mail, telefonszám, szobaszám, személyi igazolvány szám), valamint a gép nevét. Amennyiben a gép nem a kollégista tulajdonát képezi, szükséges a tulajdonos ugyanezen adatainak, illetve lakcímének megadása is.
Részletezni kell továbbá, hogy a gép milyen célokat fog ellátni, illetve a fizikai hozzáférés kinek engedélyezett (név, szobaszám (ha van), e-mail cím, személyi igazolvány szám).
A pályázathoz csatolni kell (ha volt ilyen) az előző félév sikeres pályázatában vállalt tevékenység bemutatását és az elért eredményeket.
Figyelem: ha fut webszerver a gépen, a megjegyzések rovatban kérjük felsorolni, hogy pontosan milyen oldalak, milyen címen vannak hostolva.
A gépek a KSZK belső lépcsőházában található salgópolcon vagy a kijelölt 3. racken lesznek elhelyezve.
Az elbírálásnál előnynek számít, ha:
a gép a Háznak és a Karnak szolgáltatásokat nyújt
a gép több kollégistának/baráti társaságnak szolgáltatásokat nyújt
a gépen kutatási tevékenység folyik
a tulajdonos aktív közélő a Házban (színes belépő, közösségi pont)
az előző időszakban már sikeres pályázatot nyújtott be
Az elbírálásnál nem számít előnynek:
Magán jellegű levelezőlisták futtatása (erre van ingyenes lehetőség, pl. Google Groups)
Körök egyszerűbb honlapjának hostolása (a KSZK biztosít ehhez egy stabil szervert, csak jelezd a https://support.sch.bme.hu oldalon egy ticket felvételével)
Egyéb alapvető szolgáltatások, amik a KSZK által elérhetőek
A tulajdonos kötelessége:
A gépet a hálózatba regisztrálni és kifizetni az adott időszakra vonatkozó hálózatfejlesztési hozzájárulást.
A hálózathasználati szabályzatot betartani. [1]
A gépet jól láthatóan és olvashatóan (elöl vagy felül) felcímkézni (gépnév, tulaj neve, email címe, telefonszáma, szobaszám)! Célszerű az extra problémákat is felsorolni (pl. CMOS felejt). [2]
A gépet a sikeres elbírálás után legfeljebb két héttel elhelyezni a salgón (egyéb esetben egyedi elbírálásért kell folyamodni a Salgófelelőshöz)
A gépet jól összeszerelni (kártyákat be-, házat összecsavarozni, a ledek láthatóságát és működését biztosítani
Az operációs rendszerben lévő biztonsági réseket rendszeresen javítani
Médiaszerver esetén BME domainen (152.66.*.*) kívülről jelszó nélküli elérés tiltása (ellenkező esetben a gép kitiltódhat worm, illetve túlforgalmazás miatt)
A BIOS-t úgy beállítani, hogy áramszünet után a gép ne induljon újra automatikusan. Ez alól egyedi elbírálást követően adhat felmentést a Salgófelelős.
Kizáró okok:
üzleti tevékenység folytatása (közvetlen anyagi haszonszerzéstől függetlenül)
többszöri kitiltódás (pl. vírusfertőzés, túlforgalom) miatt
mindennemű illegális forgalom, P2P fájlcsere
A géphez való fizikai hozzáférés egy megfelelő kulccsal rendelkező KSZK taggal legalább 48 órával előre egyeztetett időpontban vagy support ügyeleti időben lehetséges, a pályázatban megnevezett személyek számára (ilyen időpont igényelhető a https://support.sch.bme.hu oldalon is).
A géphez hozzáférni kívánó személy felszólítható, hogy személyi igazolványa felmutatásával igazolja személyazonosságát.
A pályázatokról a mindenkori KSZK reszortvezető, a Netadmin, a Salgófelelős és a Vezető rendszergazda együttesen dönt egyszerű többséggel. A KSZK a gépnek tápellátást, valamint hálózati elérést nyújt, ezen felül megfelelő perifériákat (billentyű, egér, monitor) a gépek helyi adminisztrációjához. A KSZK a gépekért semmilyen felelősséget nem vállal, a gépen tárolt tartalomért, futtatott szolgáltatásokért is a Pályázó kollégista a felelős.
Az elbírálás eredményét és a további teendőket minden esetben e-mailben közöljük a pályázatot benyújtó személlyel, a beadási határidőt követően legkésőbb egy héten belül.
A nyertes pályázat érvényessége az aktuális időszak hálóregisztrációjának érvényességéig szól. Amennyiben lejárt a hálóregisztráció, és a következő féléves salgópolc pályázaton nem részesült pozitív elbírálásban, a gép, 2 héten belül leállításra kerül és 2 hónapig tárolásra került a KSZK raktárában. A tárolási idő letelte után, a KSZK szabadon felhasználhatja azt saját infrastruktúrájában, vagy elszállíttathatja.
A nyertes Pályázók, valamint a géphez hozzáféréssel rendelkező személyek felkerülnek egy belső levelezési listára, melyen keresztül a későbbiekben az őket érintő értesítéseket kiküldjük. Ezen személyek kötelessége a lista leveleinek figyelemmel követése.